WCZORAJSZE FOTOGRAFIE

WCZORAJSZE FOTOGRAFIE

To co widać, tam gdzie akurat jestem

Dryfuje

Syn mi dryfuje. Odpływa w kierunku nowoczesności. Z każdym miesiącem dalej mu do fotografii, a bliżej do animacji komputerowej. Nie mam mu za złe. Żal mi tylko tego, że podpowiedziami w tej dziedzinie, ni pomocą mu nie posłużę. A przy fotografii byłem pierwszym recenzentem jego prac, czasem coś sugerowałem, inspirowałem nawet. Miło mi za to oglądać jego ekscytację przy prezentacjach pierwszych efektów animacyjnych prac. No i same efekty są bardzo przyjemne w odbiorze. Patrząc na te wszystkie ruchome obrazki łapię się na myśli – nie umiałbym tego zrobić. Pewnie bym umiał, ale ile czasu by mnie kosztowało nauczenie się tego wszystkiego?! Na myśl o tej mozolnej nauce wraca do mnie cytat z Rogera Murtaugh: „Za stary już jestem na to!”

 

Zanim całkiem mi chłopak zdryfuje w komputerowy świat cieszę się jeszcze ostatkami wspólnych naszych pobytów w świecie fotografii. Dwa tygodnie temu była nadzwyczajna okazja do wspólnego świętowania, bo synowi przyznano drugą nagrodę w XIV Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym dla Dzieci i Młodzieży „Muzealne spotkania z fotografią”.  Drugie miejsce na prawie półtora tysiąca przysłanych prac – spory wyczyn. Ciekawe, czy ta nagroda sprawi, że za rok znów wyśle prace na ten konkurs, czy może animacja wciągnie go tak bardzo, że nie będzie miał już co wysyłać.

 

No dryfuje mi syn. Szczęśliwie, zdaje mi się, że kierunek tego dryfu jest kontrolowany. Jest zatem jakaś szansa, że może jeszcze kiedyś wróci.

 

Nagrodzona fotografia mojego syna. Skan z powystawowego katalogu. Oczywiście publikuję za zgodą autora i bardzo mu gratuluję!

 

Statystyki

  • Total posts(50)
  • Total comments(2)

Forgot your password?